Yulaflı Kurabiye Tarifi ( Diyet Yapanlar İçin)

Yulaflı Kurabiye tam da diyet yapan bey ve bayanların vazgeçilmez tarifi olmaya aday bir tariftir. Diyet yaparken tatlılardan uzak kalmak zorunda olmak çoğu kişinin hoşuna giden bir durum değildir. Ve bu tarifim ile bu zorunluluğunuzun bir tık üst düzeyine atlayabilirsiniz. İçinde hiç un ve şeker olmaması sayesinde de gönül rahatlığıyla tüketebileceksiniz.

Yulaflı Kurabiye Malzemeler

1 su bardağı yulaf

1 adet muz

1 adet yumurta

Ceviz, kuru üzüm, hurma, incir

1 çay kaşığı kabartma tozu

Yulaflı Kurabiye Tarifi

Yumurtanın akını çıkararak biraz çırpın. Böylelikle kıvam almasını ve daha da güzel tat vermesini sağlayacaksınız. Bunun içine de hemen ardından 1 tane muzu ezerek koyun ve hemen peşinden de ana maddemiz olan yulafı ekleyin.

Bunlardan sonra da geride kalan tüm malzemeleri bunlar ile buluşturun. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra ele yapışmayacak şekilde bir kıvama getirdikten sonra şekil vererek 180 derecelik fırında pişmeye bırakabilirsiniz.

Eğer karışım elinize yapışır gibi olursa yulaf ekleyebilirsiniz. Gerçekten de isteklerinizi fazlasıyla karşılayacak hem de şeker gibi bir malzemeden çok daha fazla faydalı olduğu için sağlık açısından da sizin işinize yarayacak bir tarif olarak bu kurabiyemize bayılacaksınız.

Hiç de düşünüldüğü gibi tatsız da olmamaktadır. Bu sebeple artık form korumak isteyenlerin bile en çok seveceği tatlı çeşidimiz hazır. Afiyet olsun.

 

Yorum Yap